Nowe metody nauczaniaDość oczywiste jest, że świat, w którym przyszło nam żyć, jest teraz bardzo zinformatyzowany. Technologie komputerowe można wręcz powiedzieć, szaleją i mają silny wzrost nie tylko ilościowy, ale również jakościowy. Jednym z przykładów miejmy nadzieję stanie się cyfrowa szkoła. Wciąż bowiem za mało jest informatyki w polskim systemie nauczania i koniecznie musi się to zmienić, a najlepiej się stanie, jeśli się stanie to bardzo szybko.


Nowe metody nauczania

Foto: bi.gazeta.pl


Państwo nie może oszczędzać pieniędzy na kształceniu własnych obywateli, ponieważ może się to źle skończyć. Cyfrowa szkoła pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli tylko program takiej informatyzacji naszych placówek oświatowych będzie skorelowany z reformą programów nauczania tak, aby młodzież umysłowo się dobrze rozwijała, z całą pewnością cały system edukacji stanie się dużo bardziej wydajny. Szkoła cyfrowa ma szanse to umożliwić. Pamiętajmy, że ten cały rządowy program składa się z kilku sekcji i tak też powinien być rozumiany. Nie chodzi więc tylko o to, aby ustawić w szkole komputery w każdej sali i całość się na tym skończyła. Owszem, są one niezbędne, ale to nie jedyna rzecz, w reformie edukacji współczesnej potrzebna. Do cyfrowej szkoły uczeń powinien iść z wiedzą, że rzeczywiście się czegoś tam nauczy, więc również nauczyciele powinni być na te sekcje zmian gotowi i również się dokształcać. Te dokształcenia musi wspierać rząd, wtedy cyfrowa szkoła będzie dla naszych pociech strzałem w dziesiątkę. Trzeba koniecznie wspierać te działania.

Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Zobacz gdzie się uczyć by zdobyć solidne wykształcenie. Dowiedz się jakie studia zdobywają największą popularność, które liceum wygrywa w rankingach szkół średnich oraz które przedszkole jest najbliżej twojego miejsca zamieszkania.